Hoppa till sidans innehåll

Startlista dressyrtävling Nationaldagen

03 JUN 2022 13:30
  • Skapad: 03 JUN 2022 13:30

Startlista klubbdressyr 6 juni 2022

 

                   LD:1          Domare: Anki Brink

9.00           1. Matilda Liljekvist                     Erne Playboy

9.06           2. Thea Ehrling                             Phi-Bell

9.12           3. Linda Eriksson                         The Warrior

9.18           4. Dina Hedvall                            Ruter Dam

9.24           5. Matilda Liljekvist                    Rodrigo

9.30           6. Edla Ganea Navier                  Phi-Bell

9.36           Prisutdelning LD:1, samtliga deltagare till fots

 

                   LC:1           Domare: Anki Brink

9.50           1. Agnes Djäken                           Fredriksbergs Zac

9.55           2. Alice Engren                             Erne Playboy

10.00        3. Cornelia Liljestig                      Cassius

10.05        4. Molly Rocking                          Keja Winter Prince

10.10        5. Sofie Sjöberg                           Arcos van het Trichelhof

10.15        6. Alice Vikman                            The Warrior

10.20        7. Edith Stilling                             Romeo

10.25        8. Thea Bauer                               Fredriksbergs Zac

10.30        9. Ninni Bengtsson                     Cassius

10.35        10. Stina Landpers                      Keja Winter Prince

10.40        11. Meja Werkmästar                Skuggan

10.45        12. Tilde Hansson                       Norrhaga Tilde

 

10.50        13. Alice Engren                          Nougat

10.55        14. Dina Hedvall                          Fredriksbergs Zac

11.00        15. Cornelia Liljestig                    Baron

11.10        Prisutdelning LC:1,

5 placerade, de tre främsta till häst, 4 & 5:an till fots

 

                   LB:1           Domare: Anki Brink

11.20        1. Mathilda Åkesson                  Erne Playboy

11.25        2. Ellen Berg Stais                        Cassius

11.30        3. Meja Werkmästar                  Keja Winter Prince

11.35        4. Ellen Börjesson                       Arcos van het Trichelhof

11.40        5. Debora Köppler                       Rodrigo

11.45        6. Jolene Hedenberg                  Star

11.50        7. Sara Ardevall                            Fererro

11.55        8. Edith Stilling                             Romeo

12.00        9. Mathilda Åkesson                  The Warrior

12.05        10. Hanna Bauer                          Rodrigo

                   Prisutdelning LB:1

                   4 placerade, samtliga till häst

 

 

                  

 

Funktionärer

 

 

LD

LC

LB

Domarsekreterare

Sara Ardevall

Hanna Bauer

Agnes Djäken

Insläpp banan

Ninni Bengtsson

Matilda Liljekvist

Stina Landpers

Framridning

Ellen Berg Stais

Linda Eriksson

Edla Ganea N.

Framridning

Ellen Börjesson

Debbie

Molly Rocking

Räkna protokoll

Mathilda Åkesson

Agnes Djäken

Dina Hedvall

Räkna protokoll

Thea Ehrling

Edith Stilling

Cornelia Liljestig

 

 

 

 

 

 

 

 

Skribent: Annica Thunman
E-post: Adressen Gömd

Instagram

US instagram

Postadress:
Rättviks RK - Ridsport
Backavägen 69
79532 Rättvik

Kontakt:
Tel: 0725314060
E-post: kontakt@rattviksridk...

Se all info