Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 2013 Resultat

27 AUG 2013 15:12
Här har vi resultaten för klubbtävlingen den 7 september. KM resultatet kommer ut senare, så håll utkik mina vänner :)
  • Skapad: 27 AUG 2013 15:12

 

 

Resultat!

Dressyr första start 09.00

Klass 1. Ryttarmärke 1 (ryttartest)

09.00

Emma Gesar - Cavallo 65%

Josefin Myhrman - Phi-Bell 62,5%

Nike Gavantin - Zac 63,5%

09.10

Wilda Sjöberg - Cavallo 65,5%

Myrten Tappe - Zac 64,5%

Filippa Werkmästar - Uno 64%

Pino Peréz - Feliciano 63%

 

Klass 3. LC:1

09.20 Sandra Ollas - Drew 65%

09.28 Johanna Runngren - Nawigator 64%

09.36 Maria Momqvist - Kingen 64%

09.44 Eva Johansson - Per 57%

09.52 Fanny Thylen - Frn Friss 55%

 

Klass 4. LB:1

10.10 Liza Sundberg - Milos 54%

10.18 Anna Gullberg - Pelle 61%

10.26 Eva Johansson - Per 51%

Klass 5 Inga anmälda

 

ca kl 10.30-11.15 Paus med Banbygge och tid att gå banan.

 

Klass 6. Cavalettibana (Alla går in i ridhuset tillsammans och rider fram för Ina).

ca kl 11.30

1. Wilda Sjöberg - Cavallo 45 p

2. Josefin Myhrman - Phi-Bell 46 p

3. Myrten Tappe - Zac 45 p

4. Maja Pros  - Roffe 46 p

 

Klass 7. 30 cm

ca kl 11.45

1. Julia Bergqvist - Markis 45 p

2. Nike Gavantin - Zac 48,5 p    2:a

3. Emma Gesar - Cavallo 43 p

4. Inez Tämdahl -  Kyoto 48 p   

5. Filippa Werkmästar - Uno 43 p

6. Magdalena Vestling - Tessan 47 p

7. Jessica Persson - Rune 51 p    1:a

8. Alma Gatu - Feliciano 47 p

9. Hanna Bengtsson - Feliciano 43 p

Klass 8. 50 cm

ca kl 12.10

1. Ida Jansson - Phi-Bell 46 p 2:a

2. Alma Gatu - Feliciano struken

3. Maja Karlsson - Krosmen 44 p

4. Lisa Karlsson - Borowik 45 p

5. Martina Vestling - Wimla 45 p

6. Matilda Lindberg - Nisse 44 p

7. Inez Tärndahl - Kyoto 45,5 p 3:a

8. Liza Sundberg - Milos utesl (men över kom han tillslut ;)

9. Jessica Persson - Rune 52 p 1:a

10. Saga Hagman - Denny 44 p

 

 

Klass 9. 70 cm

ca kl 12.45

1. Saga Hagman - Denny 49,5 p  1:a

2. Isa Karlberg - Mickan 48 p 3:a

3. Martina Vestling - Wimla  44,5 p 

4. Lisa Karlsson - Borowik 42 p

5. Matilda Lindberg - Nisse 49 p 2:a

6. Saga Malm -  Killen 35 p

7. Anna Gullberg - Pelle 42,5

8. Matilda Westling - Kingen 47 p 

 9. Jonna Wildemo - Dollie 47,5 p  4:a

10. Ida Nygård - Timjan 45 p

11. Inez Tärndahl - Kyoto struken

12. Saga Hillrings - Nike utesl

13. Johanna Runngren - Nawigator 46 p

14. Towe Karlberg - Mickan 41 p

 

Klass 10. 90 cm

1. Madde Agné - Mac Clou 50,5 p

 2. Fanny Thylen - Frn Friss 39 p

3. Matilda Vestling - Kingen struken

4. Matilda Vestling - Zamina 46 p

5. Saga Malm - Pumuckel 45,5 p

6. Michaela Långberg - Wranac 53 p  2:a

7. Elin Torrång - Monty 46,5 p

8. Saga Hillrings - Timjan 45 p

9. Elin Hedman - Corren 110 cm 59 p  1:a

10. Janice Wiklund - Lusanz 110 cm 51,5p

11. Madde Agné - Safir 120 cm 52,5 p  3:a

 

Bra jobbat alla hästar och ryttare!

 

KM Resultaten kommer ut inom kort, fortsättning följer!!!!!!!

 

 

För mer info tryck här.

Skribent: Anna Spångmyr

Instagram

US instagram

Postadress:
Rättviks RK - Ridsport
Backavägen 69
79532 Rättvik

Kontakt:
Tel: 0725314060
E-post: kontakt@rattviksridk...

Se all info